Rozpis

2 porci
2lžíce husté sojová omáčka
2lžíce chilli omáčky
1lžíce octa
2lžičky cukru
1lžíce kukuřičného škrobu
5 dl kuřecího vývaru
 
0,5 dl arašídový olej
10 dkg arašídů
3-4chilli
3stroužky česneku
2cm zázvoru
0,5 dl szamorodni
2jarní cibulky
10 dkg čínský hrachu
 
2vejce
2snítky jarní cibulkou
 jedním z rajčat
2porce vařené rýže
 sójová omáčka

Podobné recepty

Kuřecí čína s arašídy

  • kureci_cina_s_arasidy

35 dkg kuřecích prsou nakrájíme na nudličky. Na marinádu si smícháme dvě čajové lžičky řídké sójové omáčky, dvě čajové lžičky suchého víny samorodny, jednu čajovou lžičku kukuřičného škrobu a jemně vyšlehaný vaječný bílek, osolíme a na 20 minut naložíme do marinády kuře. Na omáčku si smícháme 2 lžíce husté sójové omáčky, dvě čajové lžičky cukru, jednu polévkovou lžíci čili omáčky, jednu lžíci octa, jednu lžíci kukuřičného škrobu a jednu naběračku kuřecího vývaru.

Na rozpálenou wok pánev nalijeme půl dl arašídového oleje. Až se z ní začne téměř kouřit, přisypeme 10 dkg arašídů, pražíme 1-2 minuty a dáme stranou. Přidáme 3-4čili papričky, 3 stroužky česneku, kousek zázvoru a nakonec naložené maso. Arašídy vsypeme zpět do pánve a hotovou omáčku. Přidáme polovinu na kolečka nakrájené jarní cibulky a 10 dkg hráškových lusků. Opékáme ještě půl minuty. Servírujeme s vajíčkovou rýží.

Na rýži si ze dvou vajec, jarní cibulky a rajčat upražíme míchaná vajíčka. Přidáme dvě porce vařené rýže a spečeme. Ochutíme lžící sójové omáčky a servírujeme.

ostavite komentar