Rozpis

3-4 fő
500 g hub (jakékoli, které máte rádi)
1palice česneku
 několik stonků matřídoušk
1lžíce olej z hroznových jadérek
1-2lžice kvašeného bezu
1-2lžice nakládaného kvašeného plodu medvědího česneku
1lžíce ořechového oleje
 Sůl
 Čerstvě mletý pepř
 Jedlé květiny např: vřesovec popelavý, šťavel, poupě mateřídoušky atd

Podobné recepty

 • Grilovaný houbový salát

  Na silném ohni ogrilujeme na tenko nakrájené houby.                                                                                   V suché pánvi opražíme...

  další
 • Baklažánový salát

  V troubě opečeme baklažán, odstráníme kůru a posekáme na drobné kousky.                                         Přidáme na drobno posekaný česnek, červenou...

  další
 • Citrusový salát s chřestem

  Oba druhy chřestu spaříme, vychladíme a poté nakrájíme na kousky. Nakrájíme na drobné plátky cibuli, oloupeme pomeranč a vykrájíme z něho (na trojúhelníčky)...

  další

Vlažný houbový salát z hub grilovaných na dřevěném uhlí, s nakládaným kvašeným medvědím česnekem a bezem

 • Vlazny_houbovy_salat_z_hub_grilovanych_na


Jako první krok zapálíme dřevěné uhlí pod grilem. Než se rozpálí, zabalíme celou palici česneku do alobalu a vložíme ji do trouby, vyhřáté na 180 stupňů. Asi za 40 minut se česnek upeče do máslově měkké konzistence.
Houby grilujeme vcelku na dřevěném uhlí spolu s několika stonky mateřídoušky. Hotové houby dáme do mísy a přikryjeme, aby pustily šťávu.
Jakmile se tak stane, šťávu scedíme a dáme ji stranou.
Houby nakrájíme na menší i větší kousky, odrhnutou opečenou mateřídoušku najemno. Houby osolíme a opepříme a přidáme  mateřídoušku.
Ke šťávě z hub přidáme česnek, rozmačkaný vidličkou do krémovité konzistence. Metlou průběžně mícháme. Přilijeme olej s hroznových jadérek a jednu lžíci ořechového oleje.
Nakládaný kvašený bez a medvědí česnek nakrájíme a pak přidáme je  ke šťávě z hub, která v této chvíli připomíná už spíše vynikající salátovou  zálivku.
Houby zálivkou  obalíme a můžeme servírovat.
Houbový salát můžeme ozdobit s kořením a květy, které se nacházejí ve volné přírodě: vřesovcem popelavým, květy šťavele, natrhanými lístky mateřídoušky.

ostavite komentar